Izvor: B92, 29.Nov.2010, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HR: Optužnica zbog Konstruktora
Zagreb -- Državno tužilaštvo u Splitu podiglo je optužnicu protiv pet osoba, učesnika privatizacije hrvatskog građevinskog preduzeća - splitskog Konstruktora.
Mediji tvrde da su za zloupotrebu položaja i ovlasćenja u privrednom poslovanju optuženi Željko Žderić, direktor Konstruktora i najveći akcionar.
Prema navodima na optužnici se nalazi i Ivica Mladineo, direktor Poreske uprave, optužen za zaključivanje spornih ugovora s Fimi medijom. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Konstruktor je prodat još 1993. godine, a istraga je trajala šest godina. Optuženima se stavlja na teret da od aprila 1992. do kraja 1996. godine nisu završili započetu privatizaciju trgovačkog društva da bi je onemogućili i da bi uskratili HFP cenu akcija koje se prodaju zaposlenima.
Osnovali su novo društvo na koje su simuliranom prodajom preneli imovinu društvenog građevinskog preduzeća i time nezakonito stekli najmanje dva miliona kuna (oko 270 hiljada evra), oštetivši HFP.










