HR: Kod najvećih 13.000 otkaza

Izvor: B92, 14.Jun.2011, 09:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HR: Kod najvećih 13.000 otkaza

Zagreb -- Hiljadu najvećih kompanija u Hrvatskoj u 2010. ostvarilo je ukupno 414 milijardi kuna (55,9 mlrd. evra) prihoda i 11,8 milijardi kuna (1,6 mlrd. evra) dobiti.

Istovremeno, u njima je izgubljeno 13 hiljada radnih mesta, pokazuje publikacija "1000 najvećih hrvatskih tvrtki prema ukupnom prihodu ostvarenom u 2010.".

Iako je u prošloj godini prihod najvećima pao samo dva posto u odnosu na 2009. godinu, kada je pao sedam posto u odnosu na prethodnu godinu, izgubljeno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je čak 13 hiljada radnih mesta zbog čega je broj zaposlenih u 1.000 najvećih pao ispod 400 hiljada.

INA je prema prihodima najveća hrvatska kompanija koja se ujedno iz gubitaša prešla u velikog dobitnika i svojim je rezultatom uveliko uticala na rast ukupne dobiti.

Na drugom je mestu Konzum, a na trećem HEP. Iako je prema prihodima HT četvrta najveća kompanija, prema dobiti je prva hrvatska kompanija, a to mesto osigurano je prošlogodišnjim spajanjem s T-Mobileom.

Najveći gubitaši u 2010. su Pliva farmaceutika i Teva farmaceutikals, a najveći pad zabelježile su kompanije iz građevinskog sektora Hidrokomerc i Profektus.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.