Građevinska dozvola na pet godina

Izvor: S media, 10.Feb.2011, 11:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Građevinska dozvola na pet godina

NACRT izmena i dopuna Zakona o planiranju, koji je pripremilo Ministarstvo prostornog planiranja, naći će se u četvrtak pred Vladom. Novim rešenjima otkloniće se većina problema koji su se javljali u praksi.

Izmene i dopune Zakona će, između ostalog, predvideti i najavljeni popust od 99 odsto na legalizaciju za prvih 25 kvadrata po članu domaćinstva. On će važiti za građane koji ispunjavaju socijalne >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << uslove - ne poseduju drugu nekretninu i nisu gradili u ekstra i prvoj zoni. Građani koji renoviraju stanove ubuduće neće morati da podnose planove.

Izdato 629 gradjevinskih dozvola

Pojednostavljena je i procedura konverzije, pa oni koji imaju pravo na nju bez naknade, više neće morati da dostavljaju izvod iz lista nepokretnosti. Opštinari će ubuduće od investitora pre izdavanja lokacijske i građevinske dozvole moći samo jednom da traže dopunu dokumentacije.

Ukoliko nacrt dobije zeleno svetlo i poslanika, građevinska dozvola će važiti pet godina. U tom periodu će investitor morati da završi objekat i pribavi upotrebnu dozvolu. Po isteku tog roka, investitor će plaćati Poreskoj upravi naknadu u visini poreza na imovinu, kao da je objekat završen.

(Novosti)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.