Izvor: Banke.Online.rs, 03.Avg.2012, 11:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grade nove, a nedovršeni stari stanovi
Država najavljuje izgradnju novih iako još nije završila ni započete stanove. Dozvole probile rok. Građani koji su još prošle jeseni potpisali ugovore čekaju na useljenje.
DRŽAVA Nije završila izgradnju stanova u beogradskim naseljima "Stepa Stepanović i Dr Ivan Ribar, a već stižu najave iz Vlade Srbije da će se program masovne stanogradnje nastaviti i to sa još dodatnih oko 5.000 nekretnina širom Srbije. I dok pojedini nezadovoljni kupci očekuju od Građevinske direkcije Srbije da im posle više od mesec dana kašnjenja uruči ključeve plaćenih kvadrata, neimari tvrde da su svoj deo posla završili, ali da se čekaju protivpožarni aparati i upotrebne dozvole.
Na lokaciji kasarne „Stepa Stepanović“ na Voždovacu na 42 hektara površine gradi se kompleks sa 4.616 stanova, raspoređenih u 44 objekta. Do sada je završeno više od 800 stanova, odnosno 11 zgrada i useljeno više od 200 porodica.
- Prema predviđenoj dinamici trenutno se kasni sa radovima na samo dva objekta, od kojih će jedan biti završen za desetak dana, dok je na drugom stepen završenosti 90 odsto - kažu za "Novosti" u Građevinskoj direkciji Srbije. - Na svim ostalim objektima se izgradnja odvija predviđenom dinamikom.
U Direkciji tvrde da po završetku objekta imaju rok od 30 dana za dobijanje nalaza komisije za tehnički pregled, kojim se utvrđuje da je objekat pogodan za upotrebu, a nakon toga je potrebno dobiti i pozitivan nalaz Ministarstva unutrašnjih poslova o primenjenim merama zaštite od požara. Tek nakon toga se podnosi dokumentacija za dobijanje upotrebne dozvole.
Pogledaj vesti o: Nekretnine
Nastavak na Banke.Online.rs...









