Izvor: B92, 08.Nov.2015, 13:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Francuski div "skliznuo" zbog GE
Francuska industrijska grupacija Alstom je u prvom polugođu tekuće godine "skliznula" u negativnu zonu.
Ovakav rezultat izazvan je delom zbog prodaje svojih energetskih aktiva američkom industrijskom konglomeratu Dženeral elektriku (GE).
U tom periodu, ukupan gubitak Alstoma je iznosio 57 miliona evra u poređenju sa neto profitom od 255 miliona evra iz prvog polugođa 2014. godine, prenosi agencija Frans pres.
U popodnovnim satima, vrednost akcija Alstoma >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je na Pariskoj berzi pala za 5,76 odsto na 29,205 evra.
Alstom je, takođe, saopštio da će pokrenuti proces otkupa aktiva vrednih 3,2 milijarde evra, posle prodaje energetskih aktiva GE. U sklopu te ponude, biće otkupljeno 91,5 miliona akcija po ceni od 35 evra po komadu, navodi se u saopštenju Alstoma.
GE je u ponedeljak saopštio da je finalizovao 9,7 milijardi evra vredan ugovor o preuzimanju Alstomovih energetskih aktiva, navodi francuska agencija.











