FR: Hamburger ne zna za krizu

Izvor: B92, 15.Dec.2013, 12:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FR: Hamburger ne zna za krizu

Pariz -- Hamburger u Francuskoj ne zna za krizu budući da je njegova prodaja u naglom porastu, premda se dugo povezivao s lošim prehrambenim navikama.

"Francuzi su upoznali hamburger zahvaljujući Kviku i Mekdonaldsu i smatrali su ga masnim i malo poželjnim obrokom. Ali u poslednj dve do tri godine takozvani tradicionalni restorani uvrstili su burgere u svoje jelovnike jer bi bilo ludo ne ponuditi ga gostima", rekao je Bernar Butbol, direktor agencije Žira konseil, a prenosi regionalni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << portal SEEbiz.

Po njegovim rečima, "75 do 80 posto francuskih tradicionalnih restorana (ima ih 110.000) ima hamburger u svojoj ponudi" i "beleže neverojatan rast prodaje od 40 posto u zadnje dve godine".

Francuzi danas u restoranu godišnje jedu 14 burgera po stanovniku, što ih svrstava na drugo mesto najvećih ljubitelja tih obroka u Evropi, iza Velike Britanije (17 komada), po studiji NPD Grupe.

Francusko tržište drže dve velike kompanije, svetski prvak brze hrane Mekdonalds i njegov konkurent Kvik. Oni na francuskoj teritoriji imaju 1.200, odnosno 370 svojih objekata.

Krajem 2012. njihov američki suparnik Burger King vratio se nakon petnaestogodišnjeg odsustva, stidljivo otvorivši dva restorana, jedan na aerodromu u Marseju, a drugi na auto-putu blizu Remsa.

Burger king prodire i na parisko tržište budući da je prošle nedelje otvorila restoran u železničkoj stanici Sen Lazar u Parizu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Prodaja hamburgera u Francuskoj u porastu

Izvor: Capital.ba, 15.Dec.2013

PARIZ,  Hamburger u Francuskoj ne zna za krizu budući da je njegova prodaja u naglom porastu, premda se dugo povezivao s lošim prehrambenim navikama. „Francuzi su upoznali hamburger zahvaljujući Kviku ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.