Izvor: S media, 10.Nov.2009, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Evro je stagnirao u odnosu na dolar
Evro je na najvažnijim deviznim berzama stagnirao u odnosu na dolar, jer nije bilo suštinskih podsticaja za veću promenu kursa te dve valute.
Na vodećoj evropskoj valutnoj berzi u Londonu dolar je kotirao, tokom podnevne trgovine, u dosta tesnom rasponu od 1,50 za evro i istovremeno se menjao po kursu od 90,05 jena, 1,0078 švajcarskih franaka i 1,6674 za funtu sterlinga.
Pozitivni izveštaji o bilansima nekoliko vodećih britanskih banaka su podstakli blagu uzlaznu >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << korekciju cena akcija u Evropi - panevropski indeks akcija FTSEurifirst 300 je na londonskoj efektnoj berzi napredovao 0,2 procenta, dok je globalni MSCI indikator ojačao 0,1 odsto.
Pokazatelj kretanja cena akcija na tržištima brzo rastućih azijskih privreda napredovao je 0,5 odsto.










