Etihad kupio 24 odsto Džet ervejza

Izvor: B92, 20.Nov.2013, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Etihad kupio 24 odsto Džet ervejza

Indijski avioprevoznik Džet ervejz prodao je 24 odsto akcija svoje kompanije aviokompaniji Etihad iz Abu Dabija.

Time je zapečaćen prvi sporazum sa jednim stranim avioprevoznikom otkako je Indija pre godinu dana olabavila vlasničke propise, prenosi Frans pres.

Indijski Džet ervejz je u aprilu najavio plan prodaje svojih akcija Etihadu za sumu od 335 miliona dolara, nakon što je indijska vlada otvorila sektor avijacije za strane investicije.

"Sva potrebna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odobrenja indijskih regulatornih vlasti su dobijena", saopštile su aviokompanije u zajedničkom saopštenju, i navele da je transakcija okončana.

"Indija je jedno od najvećih i najbrže rastućih tržišta na svetu, i predstavlja ključni deo strategije rasta Etihada", izjavio je izvršni direktor Etihada, Džejms Hogan.

Na prodaju DŽet ervejza se gleda kao na ključni test sposobnosti Indije da privuče strane investitore u svoj posrnuli aviosektor.

Indijskim avioprevoznicima je potreban novac kako bi finansirali širenje poslovanja i smanjili dugove, a indijska vlada je prošle godine dozvolila stranim aviokompanijama da kupe do 49 odsto udela u indijskim avioprevoznicima.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Etihad kupio 24 odsto akcija indijskog Džet ervejza

Izvor: Blic, 20.Nov.2013

Indijski avioprevoznik Džet ervejz (Jet Airways) prodao je 24 odsto akcija svoje kompanije aviokompaniji Etihad iz Abu Dabija...Time je zapečaćen prvi sporazum sa jednim stranim avioprevoznikom otkako je Indija pre godinu dana olabavila vlasničke propise, prenosi Frans pres...Indijski Džet ervejz...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.