Izvor: B92, 27.Jun.2014, 16:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Er Srbija dobila dozvolu za SAD
Beograd -- Srbija je dobila dozvolu za direktne letove iz Beograda ka SAD, najavili su ambasador SAD Majkl Kirbi i premijer Srbije Aleksandar Vučić.
Prema rečima Kirbija, a prema odluci američkih federalnih vazduhoplovnih vlasti, prvi let Er Srbije ka Americi očekuje se u drugoj polovini 2015. godine.
Avion bi trebalo da leti na liniji Beograd - Čikago.
Džejms Hogan, prvi čovek Etihad ervejza, koji je suvlasnik Er Srbije, već je ranije najavio da, ukoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << cifre pokažu opravdanost, naša nacionalna avio kompanija poleteće ka Americi do kraja sledeće godine.
"Želim da Er Srbija ima direktne letove ka SAD", rekao je tada Hogan.
Majkl Kirbi je ovu vest ocenio kao pozitivnu. Dok je premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao da će Srbija ispuniti i preostala tri uslova neophodna za letove u SAD pošto je ispunila prvi i najznačajniji. Međutim, nije precizirano o kojim uslovima je reč
"Zahvaljujem gospodinu Kirbiju jer smo posle više decenija dobili dozvolu za letove za Ameriku. U drugoj polovini 2015. leteće se za Čikago, a borićemo se i za Njujork", rekao je premijer.
Beograd - Čikago od druge polovine 2015; Air Serbia dobila dozvolu za letove u SAD
Izvor: Economy.rs, 27.Jun.2014
Srbija je dobila kategoriju 1, koja omogućava direktne letove iz Beograda ka SAD, najavili su ambasador SAD Majkl Kirbi i premijer Srbije Aleksandar Vučić.
Er Srbiji odobreni letovi ka SAD
Izvor: Radio 021, 27.Jun.2014
Srbija je dobila kategoriju 1, koja omogućava direktne letove iz Beograda ka SAD, rekao je ambasador SAD u Srbiji Majkl Kirbi.






