Izvor: Blic, 26.Maj.2011, 18:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Energoprojekt" obeležio 60 godina postojanja
Kompanija "Energoprojekt" obeležila je danas 60 godina od osnivanja, a svečanosti povodom jubileja su prisustvovali najviši državni zvaničnici Srbije, predstavnici diplomatskog kora i mnogobrojni poslovni partneri.
Predsednik Srbije Boris Tadić je na svečanosti u "Energoprojektu" rekao da, kao što je Srbija vezivala svoju prošlost, tako će vezivati i svoju budućnost za "Energoprojekt" i ukazao da ulogu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << te kompanije vidi u izgradnji veoma važnih infrastrukturnih projekata u zemlji.
"Bez radnika i inženjera na gradilištima nema prosperiteta zaposlenih u 'Energoprojektu'," istakao je Tadić i dodao da država "neće imati milosti prema 'Energoprojektu' jer očekuje da bude vodeća kompanija u toj oblasti u zemlji i medju najznačajnijima u svetu, kao što je to bilo 70-ih i 80 -ih godina prošlog veka".
Ministar ekonomije Nebojša Ćirić istakao je da Vlada Srbije vidi "Energoprojekt" kao veoma važnog strateškog partnera za našu zemlju i naveo da će ta kompanija učestvovati u projektima izgradnje topionice u RTB Bor u vrednosti od oko 200 miliona evra, kao i na izgradnji stanova na mestu nekadašnje kasarne "4. juli" na Voždovcu.
On je podsetio da "Energoprojekt" trenutno ostvaruje više od 60 odsto svojih prihoda na projektima koje izvodi u inostranstvu.
Tadić: Bez milosti za Energoprojekt
Izvor: B92, 26.Maj.2011
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić je kazao da Srbija želi da Energoprojekt preuzme vodeću ulogu među građevinskim kompanijama u regionu..."Neće biti milosti za Energoprojekt, od vas očekujemo rezultate", rekao je predsednik Srbije...On je rekao da, u političkom smislu, Srbija otvara nova...
Energoprojekt obeležio 60 godina postojanja
Izvor: Economy.rs, 26.Maj.2011
Kompanija Energoprojekt obeležila je danas 60 godina od osnivanja, a svečanosti povodom jubileja su prisustvovali najviši državni zvaničnici Srbije, predstavnici diplomatskog kora i mnogobrojni poslovni partneri.












