Izvor: Beta, 17.Maj.2014, 16:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EPS primenjuje sve mere za stabilno snabdevanje strujom
BEOGRAD, 17. maja 2014. (Beta) - Elektroprivreda Srbije (EPS) u subotu je saopštila da njeni proizvodni kapaciteti trenutno rade maksimalnom mogućom snagom, a kompanija primenjuje sve moguće mere kako bi se očuvao sistem, obezbedilo dovoljno električne energije i stabilno snabdevanje strujom.
Oko 14 časova bez električne energije bilo je oko 82.000 korisnika.
Od 12 časova osposobljena je trafostanica "Lešnica" preko koje se napajaju Loznica, Ljig i Lazarevac, >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << a struja stiže i u Paraćin i Svilajnac.
U proizvodnom sektoru najkritičnije je u Obrenovcu, gde je od sinoć zbog prodora vode u trafostanicu isključena termoelektrana "Nikola Tesla A".
Od 14. maja potpuno su potopljeni kopovi u Rudarskom basenu "Kolubara" i prekinuta je proizvodnja uglja, a prekinut je i dovoz uglja u termoelektrane u Obrenovcu, dok TENT B koristi ugalj sa deponija.
Uprkos otežanim uslovima, za sada nema većih problema u proizvodnji uglja i električne energije u TE-KO Kostolac, a kako stagnira dotok Drine i pritoka tako se smiruje i situacija na području "Drinsko-Limskih hidroelektrana".








