Duraković predstavio projekte koje donira Vlada Srbije

Izvor: Blic, 28.Jan.2016, 15:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Duraković predstavio projekte koje donira Vlada Srbije

Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović razgovarala je danas u Beogradu s načelnikom opštine Srebrenica Ćamilom Durakovićem o zajedničkim projektima u toj opštini koji će biti realizovani iz donacije Vlade Srbije u vrednosti od tri miliona evra.

Kako je saopšteno iz tog resora, reč je o prvom radnom sastanku koji je organizovan nakon održavanja investiciono-razvojne konferencije u Srebrenici 11. novembra >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 2015, na kojoj je premijer Aleksandar Vučić saopštio da će Vlada donirati pet miliona evra kao pomoć ovoj opštini.

Petočlana delegacija iz Srebrenice, predvođena Durakovićem i predsednikom Skupštine ove opštine Milošem Milovanovićem, predstavila je potpredsednici Vlade četiri projekta koje je opština Srebrenica odabrala kao prioritetne. U pitanju su projekti izgradnje dečijeg obdaništa u Srebrenici, izgradnja porušenog mosta na jezeru Perućac sa pristupnim saobraćajnicama, rekonstrukcija šest kilometara duge glavne saobraćajnice u Srebrenici, kao i izgradnja proizvodne hale u industrijskoj zoni.

- Vlada Srbije će održati obećanje i finansirati infrastrukturne projekte koji će omogućiti bolji život građana Srebrenice i jačanja dobrosusedskih odnosa dve države. Naravno, razgovor o ovim projektima danas ne bi bio moguć da u prethodnom periodu nismo uredili naš budžet i sproveli mere fiskalne konsolidacije - rekla je Mihajlović.

Načelnik opštine Srebrenica Ćamil Duraković istakao je da projekti o kojima se razgovara imaju kako životan, tako i simbolički značaj za građane Srebrenice.

- Projekti su odabrani tako da pokrivaju različite oblasti od značaja za razvoj Srebrenice i sprovodiće se u interesu svih naših građana - rekao je Duraković.

Na sastanku je zaključeno da će operativni timovi Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i opštine Srebrenica, zajednički raditi na kompletiranju projektne dokumentacije i preciziranju administrativnih mehanizama po kojima će realizovati projekti.

Vlada Srbije je 11. novembra 2015. donela Zaključak o finansijskoj pomoći Oštini Srebrenica. Od ukupne vrednosti od pet miliona evra, dva miliona evra je već uplaćeno kao direktna budžetska pomoć, dok je tri miliona evra predvidjeno za zajedničke infrastrukturne projekte.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

DONACIJE SRBIJE SREBRENICI Tri miliona za vrtić, put i most

Izvor: Blic, 28.Jan.2016

Vlada Srbije finansiraće izgradnju mosta na jezeru Perućac, dečjeg vrtića i glavne saobraćajnice u Srebrenici u vrednosti od tri miliona evra...Ovi projekti, kako „Blic“ nezvanično saznaje, biće tema današnjeg sastanka Ćamila Durakovića, načelnika opštine Srebrenica, i potpredsednice...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.