Izvor: B92, 19.Feb.2010, 10:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dobit "BNP Pariba" 1,365 mlrd. evra
Pariz -- Francuska banka "BNP Pariba" je ostvarila u četvrtom tromesečju prošle godine rast čiste dobiti od 4,6 odsto, na 1,365 milijardi evra.
Rastu profita su doprineli pozitivni rezultati poslovanja odeljenja investicionog bankarstva, preuzimanje imovine firme Fortis i manji obim loših kredita, navela je banka u saopštenju.
Banka je saopštila de će povećati dividendu na 1,5 evra po akciji, sa jednog evra, kolika je bila prošle godine. Akcije banke >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su tokom 2009. godine porasle za 90 odsto, ali su od početka ove godine pale 12 procenata.
"BNP Pariba", koja među evropskim finansijskim institucijama ima najveću sumu na računima, dobila je značajnu pomoć francuske vlade. U okviru borbe protiv ekonomske krize, banka je od države dobila pozajmicu od 5,1 milijardu evra. Banka je ranije najavila da će novac moći da vrati do sredine ove godine.











