Izvor: B92, 09.Okt.2013, 10:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinkić tvituje: Ukinite birokratiju
Beograd -- Bivši ministar finansija i lider URS-a na tviteru kritikuje vladine ekonomske posebno podizanje niže stope PDV-a. "Odustanite od toga i ukinite birokratiju".
Dinkić tvituje da smatra da će povećanje niže stope PDV-a sa 8 na 10 odsto na hranu, lekove, stanove, računaresmanjiti potrošnju i usporiti ionako skroman privredni rast.
"Treba odustati od te mere. Umesto toga, treba odmah ukinuti birokratiju i uvesti elektronsko izdavanje građevinskih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dozvola, da bi povećali investicije...", piše od jutros na tvitetu Mlađan Dinkić dodaje da treba odmah promeniti Zakon o radu kako bi se olakšalo novo zapošljavanje, "a ne da bude prepreka kao što je sada".
Ipak dodaje da "ove dve važne strukturne mere nisu posao za ministra finansija, već za premijera i resorne ministre".
Izgleda da je nekima u vladi lakše da povećaju PDV na hleb i mleko i smanjuju plate, nego da napadnu birokratiju i pokrenu razvoj... :(((
— Mladjan Dinkic (@mladjad) October 9, 2013
Pogledaj vesti o: Ujedinjeni Regioni Srbije, Twiter







