Izvor: B92, 18.Nov.2013, 14:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Devenport: Napredak oko Žeželja
Beograd -- Šef Delegacije EU u Srbiji Majkl Devenport očekuje da će uskoro biti rešeni svi problemi u vezi sa izgradnjom Žeželjevog mosta.
Devenport je izjavio da je došlo do velikog napretka u razgovorima između predstavnika Srbije i EU po pitanju Žeželjevog mosta u Novom Sadu.
"Vodimo razgovore sa Ministarstvom saobraćaja i svim učesnicima u ta dva projekta - izgradnje mosta i pristupnih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << puteva. Mislim da je došlo do velikog napretka u tim razgovorima i ja sam optimista da će rešiti sve probleme", rekao je Devenport, odgovarajući na pitanje novinara da li će EU povući sva sredstava namenjena za Žeželjev most u Novom Sadu, ako do 15. decembra ne bude raspisan tender za pristupne saobraćajnice tom mostu.
Ministar saobraćaja Aleksandar Antić najavio je pre nekoliko dana raspisivanje tendera za izgradnju pristupnih puteva novom Žeželjevom mostu u Novom Sadu do 15. decembra.
"Za izgradnju prilaza tom mostu juče je dobijena lokacijska dozvola", rekao je Antić i dodao da će tender za prilaze biti raspisan u skladu sa dogovorima sa Evropskom komisijom, i da će tražiti da uslovi budu takvi da na njemu mogu da učestvuju i domaće firme.
Šte se tiče izgradnje samog Žeželjevog mosta, Antić je kazao da se o tome razgovara sa izvođačima radova - špansko-italijanskim konzorcijumom i predstavnicima grada Novog Sada.
Prema njegovim rečima, špansko-italijanski konzorcijum će uzeti kredit od pet miliona evra, kako bi taj posao mogao uspešno da završi.
Devenport očekuje rešenje problema
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Nov.2013
Šef Delegacije Evropske unije (EU) u Srbiji Majkl Devenport izjavio je danas da je došlo do velikog napretka u razgovorima između predstavnika Srbije i EU po pitanju Žeželjevog mosta u Novom Sadu.




















