Izvor: B92, 07.Okt.2013, 14:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS: Vlada nema plan za ekonomiju
Beograd -- Šef poslanika DS-a Borislav Stefanović ocenio je da Vlada nema plan, niti program i da ne zna kako zemlju da izvuče iz teške socijalne i ekonomske situacije.
"Ova Vlada je stalno u nekim najavama, oni kažu - mi ćemo u ponedeljak da najavimo, onda ćemo u sredu da najavimo, pa ćemo u petak da najavimo ono što ćemo da sprovedemo u narednom periodu, a koje mere, videćemo kada ustanovimo šta treba uraditi", rekao je Stefanović, komentarišući to što je predstavljanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << paketa ekonomskih mera odloženo za sutra.
On smatra da su uštede neophodne i da budžetske rupe moraju da se "začepe", kao i nekontorlisano trošenje budžetskog novca za nepotrebne stvari.
"Oni koji zarađuju najviše, trebalo bi da snose najveći teret poreskog opterećenja, a pošto predlažu da se ta granica dramatično spušta, postavlja se pitanje da li su svesni da nije moguće sprovoditi ekstremni egalitarizam", rekao je Stefanović.
On je upitao šta se može uopšte očekivati od Vlade, koja se, kako je ocenio, ponaša kao "pijani kockar" i koja se neprestano zadužuje, a da se pri tom ne zna gde je taj novac potrošen.
Paket ekonomskih mera za konsolidaciju privrede i ekonomije biće predstavljen sutra na sednici Vlade, otvorenoj za javnost.




