Cvetković na ekonomskom forumu u Sarajevu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Jul.2010, 05:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cvetković na ekonomskom forumu u Sarajevu

SARAJEVO -

U okviru plenarne posete državno-privredne delegacije Srbije Sarajevu, koju predvodi premijer Mirko Cvetković, danas će biti organizovan i Poslovni forum privrednika Srbije i Bosne i Hercegovine (BiH).

Na plenarnom delu Poslovnog foruma privrednicima će se obratiti predsednik Vlade Srbije Cvetković i predsedavajući Veća ministara BiH Nikola Špirić, kao i predstavnici Privrednih komora dve zemlje, nakon čega će se održati bilateralni razgovori srpskih i >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << bosanskohercegovačkih privrednika.

Privrednu delegaciju Srbije čine predstavnici trideset kompanija, među kojima su: "Farmakom MB" - Livnica iz Požege, firma za automatizaciju procesa "ICM Elektroniks" iz Novog Sada, trgovinsko-turistička firma "Braća Petković", "MK Kompani" iz Novog Sada, Korporacija "FAP" iz Priboja.

Tu su još i predstavnici "Instituta Goša" iz Beograda, preduzeća za projektovanje, inženjering i opremanje "Simpolajn" iz Vranja, preduzeće za uvoz i distribuciju guma i obuće "Tigar trejd doo", kompanija za proizvodnju i preradu pilećeg mesa "Agroživ" i fabrike elektro mašinskih aparata "Feman doo" iz Jagodine.

U delegaciji su prisutni još i predstavnici regionalne razvojne agencije Sandžaka "Seda" kao i predstavnici Specijalne bolnice za lečenje i rehabilitaciju "Merkur" iz Vrnjca.

Kako je najavljeno iz Privredne komore Srbije, cilj organizovanja Poslovnog foruma je unapređenje privredne saradnje sa BiH u oblasti infrastrukture, saobraćaja i energetike i saradnje u okviru CEFTA sporazuma, kao i razmatranje uslova privređivanja neophodnih za ulaganja u naše privrede, posebno u uslovima svetske ekonomske krize.

Srbija se zalaže za unapređenje regionalne ekonomije i otklanjanje necarinskih barijera koje otežavaju primenu CEFTA sporazuma, pa je korišćenje tradicionalne upućenosti privreda regiona jedne na drugu, jedan od osnovnih ciljeva Srbije, koja ove godine predsedava tom organizacijom.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.