Čist vazduh i netaknuta priroda: Rudnik do kraja godine dobija vizitorski centar!

Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Feb.2020, 13:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čist vazduh i netaknuta priroda: Rudnik do kraja godine dobija vizitorski centar!

Planina Rudnik, smeštena u srcu Šumadije, ove godine dobija novi turistički kompleks i vizitorski centar.

Ministartvo turizma za ovu namenu izdvojće preko 20 miliona dinara, a početak prvih građevinskih radova se očekuje u aprilu.

- Vizitorski centar imaće više namena. Prostiraće se na 530 kvadratnih metara na Jabučaru i sadržaće suvenirnicu, podrum pića, salu za prezentacije. Uz izgradnju novog otvorenog bazena i rekonstrukciju nekadašnjeg hotela "Neda" planina >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Rudnik zaista će imati šta da ponudi turistima - izjavio je Desimir Ćalasan, direktor Turističke organizacije Gornjeg Milanovca.

Ovaj projekat prva je grinfild investicija u opštini, a Vizitorski centar imaće za cilj i povećanje smeštajnih kapaciteta jer je u planu da se u njegovom okviru izgradi pet apartmana sa četiri zvezdice.

- Planina Rudnik zaista ima izuzetan turistički potencijal. Čist vazduh, netaknuta priroda raj su za posetice željne mira i tišine. Razvojem turizma utičemo na još veći razvoj Gornjeg Milanovca i realaizacija ovog projekta od izutene je važnosti - naglasio je Ćalasan.

Planina Rudnik sa svojim brojnim prevojima, pašnjacima i planisnkim potocima predstavlja prirodnu oazu do koje se lako stiže, jer je samo 15 kilometara udaljena od centra Gornjeg Milanovca.

Daleke 1922. godine tadašnje Ministarstvo narodnog zdravlja Kraljevine SHS ovu planinu proglasilo je za vazdušnu banju i zato se ne kaže bez razloga, da se upravo ovde – diše punim plućima.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Povezane vesti

JOŠ JEDNA SRPSKA PLANINA DOBIJA TURISTIČKI KOMPLEKS I VIZITORSKI CENTAR Investicija vredna 20 miliona dinara

Izvor: Blic, 20.Feb.2020

Na planini Rudnik ove godine biće izgrađen novi turistički kompleks i vizitorski centar, za šta će Ministarstvo turizma izdvojiti preko 20 miliona dinara, a početak prvih građevinskih radova očekuje se u aprilu. Vizitorski centar će se prostirati na 530 kvadratnih metara na Jabučaru i imaće...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.