Cipras: Nemamo mandat da izvedemo Grčku iz eurozone

Izvor: SEEbiz.eu, 10.Jul.2015, 12:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cipras: Nemamo mandat da izvedemo Grčku iz eurozone

ATENA - Predsjednik grčke vlade Aleksis Cipras apelirao je danas na zastupnike svoje partije Siriza u parlamentu da podrže plan fiskalnih reformi u zamjenu za dobijanje pomoći kreditora, upozorivši ih da im narod nije dao mandat da izvedu Grčku iz eurozone.

U posljednjem pokušaju da zaustavi financijski slom zemlje, Cipras je zatražio  odobrenje Sirize za vladin plan reformi koji su kao uvjet postavili >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << međunarodni kreditori da bi odobrili novu financijsku pomoć Ateni, prenosi agencija Reuters, pozivajući se na izjavu jednog grčkog dužnosnika.  

Prema riječima Reutersovog sugovornika, Cipras je zastupnicima rekao: "Suočeni smo sa krucijalnim odlukama. Imamo mandat da postignemo bolji dogovor od ultimatuma koji nam je dala eurogrupa, ali nam svakako nije odobren mandat da izvedemo Grčku iz eurozone, Svi smo u ovome zajedno".

Prema prvim informacijama, Cipras se novim planom reformi koji treba da pomogne stabiliziranje ekonomske situacije suglasio s povećanjem poreza i reformom mirovinskog sustava, u skladu sa zahtjevima Europske komisije (EK), Europske centralne banke (ECB) i Međunarodnog monetarnog fonda (MMF).

Nastavak na SEEbiz.eu...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.