Izvor: B92, 19.Jan.2018, 14:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Cena skočila - bušotine niču kao pečurke
Pariz -- Proizvodnja nafte u SAD je u porastu i prognozira se da će ove godine premašiti proizvodnju u Saudijskoj Arabiji i Rusiji.
Američka proizvodnja nafte, koja je već porasla na najviši nivo u skoro 50 godina, premašiće nivo od 10 miliona barela dnevno, jer sve više proizvođača pokreće proizvodnju zbog viših cena nafte, navodi se u mesečnom izveštaju Međunarodne agencije za energetiku (IEA), prenosi agencija AP.
"Ova godina bi trebalo da bude rekordna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za SAD", saopšteno je iz IEA.
U međuvremenu, globalni rast tražnje za naftom bi trebalo da ostane nepromenjen, na 1,3 miliona barela dnevno, zbog efeketa viših cena nafte i jer potrošači prelaze na druge vrste energenata, kao što je prirodni gas.












