Izvor: B92, 25.Mar.2019, 18:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
CarGo: Ponovo su nam oduzeli vozilo
Beograd -- Udruženje građana "CarGo" oglasilo se danas još jednim saopštenjem zbog incidenta koji se dogodio na Novom Beogradu.
"CarGo" je saopštio da su dva inspektora drumskog saobraćaja i četiri pripadnika komunalne policije oduzela vozilo članu tog udruženja građana na uglu Jurija Gagarina i Dr Ivana Ribara, na Novom Beogradu.
Kako se navodi u saopštenju, radi se o nastavku "hajke", pošto je to četvrti put da se oduzimaju vozilo članu Udruženja. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
"Kakva se poruka šalje građanima ovakvim protivzakonitim akcijama", upitao je Aleksandar Vučić, predsednik Udruženja građana "CarGo".
On je dodao da "CarGo neće stati sa radom, već će stati na put taksi mafiji i kartelima koji pljačkaju građane godinama", navodi se u saopštenju.
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture oglasio se povodom dopisa "CarGo" Republičkom javnom tužilaštvu.
Ministarstvo je istaklo da su iznete neistinite i zlonamerne tvrdnje o navodnim pritiscima koje potpredsednica vlade i ministarka Zorana Mihajlović vrši na državne organe radi nelegalnog gašenja privrednog društva i udruženja građana Kar go.






