CG od turizma očekuje 654 mil. evra

Izvor: B92, 18.Jul.2011, 11:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CG od turizma očekuje 654 mil. evra

Podgorica -- Ministarstvo turizma Crne Gore očekuje 654 miliona evra prihoda od turističke sezone, što je za pet odsto više nego lani, kada je ukupno zarađeno 627 miliona.

U prilog tome ide činjenica da se od aprila meseca beleži rast broja turista u odnosu na prošlu sezonu.

Prema poslednjim podacima, u Crnoj Gori boravi skoro 96.000 turista, što je sedam odsto više u odnosu na prošlogodišnji period.

„Za prvih pet meseci Crnu Goru je posetilo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 160.000 turista, što je za preko četiri odsto više u odnosu na lani. Ostvareno je preko 670.000 noćenja, odnosno jedan odsto više nego 2010", kazali su iz ministarstva i ocenili da su imali dobru predsezonu, a očekuju isto tako dobru postsezonu.

Kada su sredstva u pitanju, ove godine su ministarstvo i Nacionalna turistička organizacija uložili nešto manje sredstava nego lani.

„Trudili smo se da ne zaostajemo u marketingu za konkurencijom, posebno u regionu. Nažalost, nije bilo dovoljno sredstava za marketing u jednom delu globalnih mreža, pa smo s druge strane uložili u dolazak avio-prevoznika air Berlin", navode iz Ministarstva turizma.

Veliki broj turista, kako stranih, tako i domaćih, žali se na previsoke cene plažnog mobilijara na pojednim plažama, ali iz ministarstva navode da je to u skladu sa tržišnim poslovanjem i tražnjom.

„U zavisnosti od nivoa kvaliteta usluge koju nude zakupci plaža, kao i od lokaliteta na kojem se plaže nalaze, cene variraju, što je apsolutno u skladu sa tržišnim poslovanjem i tražnjom. Tako je na plažama u Crnoj Gori moguće iznajmiti plažni mobilijar za nekoliko evra, ali i za nekoliko desetina evra", navode.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

U Crnoj Gori boravi 96.000 turista

Izvor: SEEbiz.eu, 18.Jul.2011

PODGORICA - U strukturi gostiju dominiraju stranci, kojih je više od 90.000.

Nastavak na SEEbiz.eu...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.