CG: 53 građana uštedelo preko milion evra

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Apr.2015, 10:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CG: 53 građana uštedelo preko milion evra

"Najdeblju" štednu knjižicu u crnogorskim bankama ima građanin čiji konto iznosi 4,1 milion evra, a više od milion evra na štednji imaju 53 deponenta, saopšteno je podgoričkom dnevniku Pobjeda iz Centralne banke.

"Najveći iznos depozita fizičkog lica na dan 31. marta ove godine je 4,13 miliona evra, naveli su iz Centralne banke, precizirajući da od tog iznosa deponent ima 151.000 evra na štednji po viđenju, a 3,98 miliona evra je oročeni depozit.

Podaci >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << CBCG pokazali su da je više od milion evra depozita u bankarskom sistemu na dan 31. marta registrovano kod 53 fizička lica i 140 pravnih lica, preneo je sajt Cdm.me pisanje Pobjede.

S obzirom na to da u Crnoj Gori ima oko 12.000 aktivnih pravnih lica, dolazi se do podatka da svako 86. ima po milion evra depozita. Na nivou ukupnog crnogorskog bankarskog sistema ukupni depoziti na kraju marta 2015. iznosili su 2,31 milijarde evra.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.