Izvor: Blic, 29.Avg.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Budžet oštećen za 45 miliona evra
Budžet oštećen za 45 miliona evra
Šteta nastala neprimenjivanjem uredbe o visini naknade za korišćenje mineralnih sirovina iznosi preko 3,8 milijardi dinara (45 miliona evra), za koliko su budžetski prihodi Srbije bili umanjeni u prethodne tri godine, rezultat je istraživanja elektronskog nedeljnika Energyobserver.com.
U tu grupu kompanija koje su neplaćanjem naknade za korišćenje mineralnih sirovina ostvarivale ekstraprofit,spadaju EPS, NIS, RTB 'Bor', proizvođači >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << mineralnih voda, kamenolomi, cementare, industrija građevinskih materijala i drugi.
Zbog nepoštovanja uredbe o visini naknade za korišćenje mineralnih sirovina, EPS je za protekle tri godine oštetila budžet za blizu 20 miliona evra, a NIS za više od 15 miliona dolara, navodi elektronski nedeljnik.














