Brnabić podržala XCEEd, promocija posebne kriptovalute

Izvor: B92, 11.Maj.2018, 14:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brnabić podržala XCEEd, promocija posebne kriptovalute

Beograd -- Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić podržala je konferenciju xCEEd koja će se održati krajem maja u Beogradu.

“Čast nam je što će prva osoba Vlade Srbije nakon velikog uspeha prve konferencije, a i njenog nesumnjivo još gušćeg rasporeda ove godine otvoriti konferenciju xCEEd 2018 i što razume potencijal i važnost pozicioniranja Srbije kao zemlje ključne za razvoj finansijske tehnologije u ovom delu Evrope. To je svojim učešćem potvrdila i sama Evropska >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << komisija” izjavio je Pavle Ljujić, direktor kompanije Paneleven, jednog od organizatora konferencije, navodi se u saopštenju.

Kako se navodi u saopštenju, namera je da xCEEd pokaže da je Srbija tržište koje ima potencijal da podnese i iznese tranziciju u finansijskoj tehnologiji i upravo zbog toga je baš Beograd ponovo izabran za mesto održavanja.

Navodi se da se konferencija ove godine održava u saradnji sa Evropskom komisijom koja će po prvi put baš u Srbiji imati svoj panel na tuđoj konferenciji. Evropska komisija će biti domaćin RegTech i Blockchain panela, zajedno sa nacionalnim bankama iz regiona Centralne i Istočne Evrope (CEE) i Zapadnog Balkana koje će pozvati da pričaju o njihovoj ulozi u digitalnom finansijskom tržištu.

Na konferenciji će svoja iskustva i saznanja podeliti ključni inovatori i lideri u FinTech industriji iz 11 zemalja koji zajedno imaju skoro milenijum godina radnog iskustva - punih 800 godina vrhunskog uspeha.

Konferencija xCEEd 2018 je prvi događaj u svetu sa sopstvenom kriptovalutom xCEEdium koju će učesnici moći da koriste u posebno dizajniranom Gift Shop-u. Korišćenjem tehnologije Augmented Reality (AR) biće predstavljen i koncept “Filijala budućnosti” koje će predstaviti ideju finansijskih transakcija za fizička lica u budućnosti.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.