Izvor: S media, 11.Feb.2013, 08:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borovo se diže iz pepela

Zaposleni smatraju da će reorganizacijom, novim proizvodima i inovacijama vratiti staru slavu.

U fabrici koja je nekada zapošljavala više od 20.000 ljudi sada radi nešto više od 1.000.

Kada je u aprilu prošle godine u Borovo stigla nova Uprava zatekla je praznu kasu, nebrigu za radnike, netransparentnost u poslovanju. Cilj je bio jasan - stabilizovati kompaniju i dokazati da i državno preduzeće može uspešno da posluje.

"Želimo da podignemo Borovo >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << kao brend iz pepela, i da ponovno ostvarimo uspešno poslovanje. A što se tiče dugoročnih ciljevia oni su prepušteni su državi kao vlasniku da odluči što će s Borovom", kaže predsednik Uprave Borova Hrvoje Merki.

"Dizajnirali smo naftašku čizmu, građevinske radne cipele, papuče za farmaceute, bolnice, Domove zdravlja. Popunili smo proizvodne kapacitete. U maloprodaji smo ostvarili deset posto veću prodaju", pohvalio se Merki.

Izvor:Index, S media foto:novossti.com

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.