Borisov Srbiji i CG: Hajde da prodajemo struju Italijanima

Izvor: B92, 05.Sep.2018, 19:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borisov Srbiji i CG: Hajde da prodajemo struju Italijanima

Predsednik Vlade Bugarske Bojko Borisov predložio je formiranje mešovitog bugarsko-crnogorskog preduzeća koje će kablom izvoziti električnu energiju u Italiju.

On je, tokom konferencije za medije sa crnogorskim premijerom Duškom Markovićem, kazao da ga zanima transfer struje između Crne Gore i Italije, jer Bugarska ima dva nuklearna reaktora i spreman teren za gradnju nuklearne elektrane.

“Predložio sam da napravimo mešovitu kompaniju, možda uz neko simbolično >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << učešće u izgradnji naše nuklearke. Možda i sa kolegama iz Srbije, da bismo prenosili tu energiju naravno i prema Italiji na bazi onoga što vi gradite sa Italijom. Mislim da bi to bio jako dobar, profitabilan projekat”, poručio je Borisov.

On je to kazao nakon pitanja novinara Markoviću o zahtevu EU da Crna Gora preuzme deo imigranata koji su trenutno na Siciliji.

Prema njegovim rečima, konkurentnost u biznisu i ekonomiji treba da bude mnogostruko veća i dodao da Evropa i Azija mogu biti povezani preko Balkana.

“Sve zavisi od nas, ako dosledno i stalno vršimo pritisak, taj projekat neće ostati u fiokama evropske birokratije“, naveo je Borisov.

On smatra da je za obe države važan razvoj regionalne infrastrukture, prenosi Investitor.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Borisov predložio Srbiji i Crnoj Gori "Hajde da prodajemo struju Italijanima"

Izvor: Blic, 06.Sep.2018, 09:14

Predsednik Vlade Bugarske Bojko Borisov predložio je formiranje mešovitog bugarsko-crnogorskog preduzeća koje će kablom izvoziti električnu energiju u Italiju.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.