Izvor: B92, 09.Maj.2015, 14:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Biznismeni u Gračanici dobrovoljno
Ministar privrede Srbije Željko Sertić izjavio je da su se danas u Gračanici dobrovoljno okupili privrednici iz centralne Srbije i sa Kosova.
"Važno je da podržimo njihove napore, kako bi zapošljavali radnike i podizali svoj kapacitete i dali nove dimenzije saradnje u regionu. Vlada Srbije svojom otvorenošću i posvećenošću ekonomskim reformama podržava ovakve stvari, jer predstavljaju budućnost razvoja celog regiona i svih procesa u koje smo se upustili, kao što je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ulazak u EU, poručio je Sertić odgovarajući na pitanja novinara u hotelu Emerald
On je kazao da je, ipak, najvažnije da međusobno sarađujemo u regionu da ukoliko naučimo da radimo zajedno na Balkanu, onda imamo šansu da budemo punopravni član EU.
Sertić je dodao da je cilj da se otkoče određeni procesi i da se napravi bolje poslovno okružeznje.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
















