Berza u znaku rasta

Izvor: S media, 25.Feb.2010, 17:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Berza u znaku rasta

Rast indeksa akcija, posle tri dana pada, najveći promet za petnaestak dana i pojačana aktivnost stranih investitora obeležili su poslovanje na Beogradskoj berzi.

Indeks najlikvidnijih akcija Belex15 porastao je 0,70 odsto, na 708,33 poena, a opšti Belexline 0,39 odsto, na 1.365,64 indeksna poena.

Promet iz 206 transakcija vredeo je 80,24 miliona dinara (806.316 evra).

Najviše je u kontinuiranoj trgovini poskupela akcija Metals banke [MTBN], šest i >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << po procenata, Globos osiguranju [GLOS] cena je povećana četiri a Tigru [TIGR], sa A Listinga, tri i po procenta.

Voda Vrnjci [VDAV] je poskupela dva i po procenta a Metalac [MTLC], sa B Listinga, gotovo dva odsto, pri čemu su akcijama proizvodjača posudja iz Gornjeg Milanovca i solidno trgovalo, za 1,14 miliona dinara.

I treći uzastopni dan najveći pad ubeležio je BIP [BIPB], od maksimalnih 12 odsto, na 57 dinara za akciju, uz skroman promet. Isto toliko na vrednosti je izgubila Kredi banka [CYBN].

Progres [PRGS] je pojevtinio dva odsto a Jubmes banka [JMBN] i Vital [VITL] po nepun procenat ali se se hartijama uljare iz Vrbasa i više nego solidno trgovalo, za 19,85 miliona dinara.

U grupi akcija sa većim prometom na kontinuiranom segmentu su i Agrobanka [AGBN] sa 10,2 miliona dinara i AIK banka [AIKB] sa tri miliona.

Medju likvidnijim su i dve članice A Listinga - Sojaprotein [SJPT] i Energoprojekt [ENHL] sa po dva i po miliona dinara prometa.

U trgovini po metodu preovladjujuće cene najprivlačniji ulagačima bio je užički Sinter [SINT] i ostvaren je promet od 13,69 miliona dinara po stabilnoj ceni, inače maksimalnoj u poslednjih godinu dana, od 100 dinara.

Učešće stranih investitora bilo je 70 odsto u ukupnoj i 78 u trgovini akcijama pri čemu u kupovini akcija gotovo 87 a u prodaji gotovo 69 odsto.

Sinerdži kapital i M&V Investmenst su u vrednosti prometa imali udeo nešto veći od 12 odsto a Jorgić broker gotovo 12.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.