Izvor: Beta, 08.Mar.2011, 10:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beograd leži na jeftinim izvorima energije

BEOGRAD, 8. marta 2011. (Beta) - Grad Beograd će do kraja godine završiti studiju o potencijalima korišćenja geotermalnih izvora na području grada za grejanje i hladjenje, najavio je direktor gradske Uprave za energetiku Marko Stojanović.

"Veliki deo Novog Beograda i druge lokacije u gradu leže na termalnim izvorima, na relativno malim dubinama od 30 do 50 metara gde se nalazi voda temperature od oko 15 stepeni, koja toplotnim pumpama sa malim utroškom energije može da obezbeduje grejanje i hladenje", kazao je Stojanović u intervjuu za sajt Enerdžiobzerver (www.energyobserver.com).

Beograd, kako je istakao, ima i oko 700.000 tona komunalnog otpada godišnje, koji sagoravanjem i recikliranjem može da se koristi za proizvodnju struje i toplote.

Najveći energetski potencijal Beograda i Srbije, prema njegovim rečima, leži u energetskoj efikasnosti, ali se poboljšanje u toj oblasti ne može očekivati "preko noći".

Nastavak na Beta...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Beograd leži na jeftinim izvorima energije

Izvor: NaDlanu.com, 08.Mar.2011

BEOGRAD, 8. marta 2011. (Beta) - Grad Beograd će do kraja godine završiti studiju o potencijalima korišćenja geotermalnih izvora na području grada za grejanje i hlađenje, najavio je direktor gradske Uprave za energetiku Marko Stojanović. ..

Nastavak na NaDlanu.com...

Beograd leži na jeftinim izvorima energije

Izvor: EMportal, 08.Mar.2011

Grad Beograd će do kraja godine završiti studiju o potencijalima korišćenja geotermalnih izvora na području grada za grejanje i hlađenje, najavio je direktor gradske Uprave za energetiku Marko Stojanović.

Nastavak na EMportal...

Beograd "leži" na jeftinoj energiji

Izvor: B92, 09.Mar.2011, 10:05

Beograd -- Grad Beograd će do kraja godine završiti studiju o potencijalima korišćenja geotermalnih izvora na području grada za grejanje i hlađenje...Direktor gradske Uprave za energetiku Marko Stojanović kaže da "veliki deo Novog Beograda i druge lokacije u gradu leže na termalnim izvorima"..."Ti...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.