Bavarcima preselo da finansiraju siromašne regione Nemačke

Izvor: Vostok.rs, 18.Jul.2012, 11:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bavarcima preselo da finansiraju siromašne regione Nemačke

18.07.2012. -

Vlasti Bavarske su donele odluku da ospore u Ustavnom sudu postojeći u Nemačkoj sistem prema kojem ta zemlja mora da pomaže siromašnijim regionima. 2011. Bavarska je izdvojila 3,66 milijardi evra za pomoć drugim regionima. Ukupno je finansijska pomoć za zaostale zemlje iznela 7,3 milijardi. Druge pokrajine donori – Hesen i Baden-Virtemberg – su izjavile da podržavaju zahtev Bavaraca i smatraju ga pravednim, ali još uvek nisu spremne da se obrate u sud.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs <<
Namere Bavarske su izazvale oštru negativnu reakciju siromašnijih pokrajina. Bavarci predstavljaju pretnju za ideale nacionalne solidarnosti i stvaraju disharmoniju u zemlji, smatraju oni. Osim toga podsetili su Bavarsku da je i ona decenijama dobijala pomoć centralnih vlasti.

Izvor: Golos Rossii, foto: EPA    

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.