Barselona slavila na Visente Kalderonu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Sep.2015, 23:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras kao gosti ekipu madridskog Atletika sa 2:1 (0:0) u derbi meču trećeg kola španske Primere.

Barselona je zadržala maskimalan učinak, prvo mesto na tabeli i osvojila važna tri boda u borbi za titulu šampiona Španije.

Katalonci imaju devet bodova, dva više od Reala, koji je ranije danas deklasirao Espanjol sa 6:0.

Atletiko je poveo u 55. minutu golom Fernanda Toresa, izjednačio je iz slobodnog udarca Nejmar nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << trenutaka kasnije, a trijumf Barseloni doneo je Lionel Mesi, koji je meč počeo sa klupe.

On je u igru ušao u 60. minutu, a 17. minuta kasnije savladao golmana Oblaka za veliko slavlje ekipe Luisa Enrikea.

Pre utakmice na Visente Kalderonu, Valensija je savladala Hihon rezultatom 1:0 golom Paka u poslednjim minutima meča.