Izvor: B92, 17.Okt.2014, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Amerikanci, za ovo ste se "borili"?
Predsednica američkih federalnih rezervi (Fed)Dženet Jelen izjavila je da je veoma zabrinuta zbog rasta nejednakosti bogatstava u SAD.
Kako je istakla, Amerikanci bi trebalo da se zapitaju da li je to u skladu sa američkim vrednostima, preneo je AFP.
U govoru održanom u Bostonu predsednica Feda je istaka činjenicu da je razlika između bogatih i siromašnih porasla tokom poslednjih decenija.
"Jaz između bogatih i siromašnih nastavlja da se produbljuje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u SAD-u i zbog toga sam veoma zabrinuta", izjavila je Jelen tokom konferencje o nejednakostima u Bostonu, preneo je AFP.
"Nije tajna da nejednakost tokom poslednjih decenija može da rezultira značajnim rastom dohodaka i bogatstava onih koji su na vrhu lestvice i stagnacijom uslova života za veliku većinu", dodala je predsednica FED-a.
"Smatram da je došlo vreme da se zapitamo da li je ta evolucija kompatibilna sa vrednostima koje su utkane u istoriji naše države, a jedna od najznacajnijih američkih vrednosti je i jednaka šansa za sve", zaključila je Jelen.











