Amerikanci od Rusa preuzele fabriku municije u Goraždu

Izvor: Nezavisne Novine, 17.Avg.2015, 16:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amerikanci od Rusa preuzele fabriku municije u Goraždu

Američki ACS AGE Holdings Inc. preuzeo je većinsko vlasništvo u preduzeću Pobjeda -Teknolodži iz Goražda, aktivnom u sektoru municije

.Kompanija iz grada Topeka, u državi Kanzas, kupila je 50,0015 odsto udijela u goraždanskom proizvođaču sportske, lovačke i privredne municije, koji je do sada posjedovala ruska fabrika za proizvodnju municije, Uljanovsk, prenio je portal Indikator.

Transakcija u ukupnoj vrednosti 2,65 miliona konvertibilnih maraka (KM), odnosno >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << 1,35 miliona evra, obavljena je na Sarajevskoj berzi.

Pobjeda-teknolodži u prvom polugodištu 2015. ostvarila je neto dobit od 494 hiljade KM, a zapošljava 141 radnika.

Ostali veći dioničari Pobjede su Kadrija Kolić sa 26,5 odsto i Hasan Tafro sa 20,3 odsto udjela u kapitalu.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.