Al Džazira kupuje televiziju u BIH?

Izvor: B92, 30.Mar.2010, 14:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Al Džazira kupuje televiziju u BIH?

Sarajevo -- Katarska televizijska kuća Al Džazira sa gradskim vlastima Sarajeva pregovara o preuzimanju male televizijske kuće Studio 99 i planira regionalno širenje.

Kako pišu banjalučke Nezavisne novine, Al Džazira planira da osnuje regionalni televizijski centar za područje bivše Jugoslavije i zbog toga namerava da preuzme neku manju televizijsku kuću.

Na današnjoj sednici Gradskog veća Sarajeva potvrđeno je da će globalna televizijska mreža >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Al-Džazira preuzeti sarajevski televizijski kanal "Studio 99" koji je pred gašenjem.

Gradsko veće Sarajeva ove nedelje bi trebalo da odluči o predlogu da se Al Džaziri ponudi preuzimanje TV stanice Studio 99 koju su gradske vlasti nedavno otkupile od privatnika, ali nisu imale dovoljno novca da je pretvore u gradsku televiziju.

"Do sada je Grad Sarajevo izdvojio 318.384 KM za ovu televiziju, a što će televizija Al-Džazira isplatiti Gradu", rekao je gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen.

Nekolicina suvlasnika Studija 99 u međuvremenu je podnela tužbu protiv Adila Kulenovića, donedavnog većinskog vlasnika te televizije zbog činjenice da se na prodaju odlučio bez konsultacija s njima.

Ceo slučaj je sada na Županijskom sudu u Sarajevu što može u celosti da onemogući eventualni ugovor gradskih vlasti Sarajeva i Al Džazire.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Al-Džazira preuzima sarajevsku televiziju

Izvor: Mondo, 30.Mar.2010

Na današnjoj sednici Gradskog veća Sarajeva potvrđeno je da će globalna televizijska mreža Al-Džazira preuzeti sarajevski televizijski kanal "Studio 99" koji je pred gašenjem.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.