Ako sad kupujete - načekaćete se VIDEO

Izvor: B92, 12.Feb.2022, 14:21

Ako sad kupujete - načekaćete se VIDEO

Kriza koja je pogodila globalnu auto-industriju prošlog marta, očigledno nije uticala na prodaju automobila u Srbiji.

U našoj zemlji je u januaru ove godine prodato 15% više automobila u odnosu na isti mesec prošle.

Ipak, da biste došli u posed novog vozila, neophodno vam je strpljenje. Na isporuku nekih modela čeka se mesecima.

Zašto je to tako? Koji se modeli najviše traže i koliko situacija na tržištu utiče na cene? O ovoj temi Televizija Prva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << razgovarala je sa Zoranom Dragojem, bivšim direktorom ovlašćenog prodavca automobila, kao i Aleksandrom Graovac iz Srpske asocijacije uvoznika vozila i delova, te Nemanjom Lazarevićem, autorom Jutjub kanala "Autoanaliza".

Država pomaže kupovinu ekoloških vozila: Za jednom markom u Srbiji vlada prava pomama

"Najprodavaniji brendovi u Srbiji dugo su već Fijat, Škoda, Dačija... Međutim, ove godine stvari najviše zavise od toga koji brend ima raspoloživa vozila na lageru", kaže Graovac.

Uočljiva je, kaže, povećana potražnja, ali su tu u pitanju i dalje male brojke u odnosu na razvijenije evropske zemlje.

"Nadamo se da će sve leći na mesto do kraja sledeće godine", poručio je Zoran Dragoj.

Auto-gigant zatvorio fabrike

Da je ponuda i polovnih automobila slaba, potvrđuje Nemanja Lazarević.

"Samim tim, skaču cene", napominje.

Opširnije u video-prilogu:

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.