Akcionari i policija noć proveli pred fabrikom

Izvor: S media, 24.Avg.2009, 11:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Akcionari i policija noć proveli pred fabrikom

Nekoliko stotina bivših radnika i manjinskih akcionara kragujevačkog konfekcijskog preduzeća "22. decembar" provelo je noć ispred kapije tog preduzeća i, prema rečima njihovog punomoćnika Velimira Lazića, nije bilo nikakvih incidenata sa policijom, pripadnicima žandarmerije, ali i obezbedjanjem tog privatizovanog preduzeća koje im sinoć nije dozvoljavalo ulazak u fabriku.

"Rekli smo da ćemo biti mirni i tako je i bilo, jer su nam za danas obećali razgovor sa nekim >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << od predstavnika Vlade Srbije o našem zahtevu za podelom preduzeća na dva akcinarska društva, jer je vlasnik uništio fabriku rasprodajući njenu imovinu, zbog čega je 750 ljudi ostalo bez posla", izjavio je Lazić Tanjugu.

Manjinski akcionari, koji poseduju ukupno dva odsto akcija, od 13. aprila držali su u blokadi fabriku do juče u popodnevnim satima, kada ih je izbacilo privatno obezbedjenje koje je, prema rečima Lazića, koristilo metalne šipke.

Tada je, podseća Lazić, dvoje akcionara povredjeno i to jedna žena koja se onesvestila i jedan muškarac koga su po rukama, ali i glavi udarali tim šipkama.

Potom su manjinski akcionari počeli da se okupljaju ispred ulaza u fabriku i jednom bezuspešno pokušali da udju u fabrički krug, ali su ih u tome sprečili policija i privatno obezbedjenje, koje je, prema rečima radnika, na njih i policiju bacilo suzavac.

Kasnije se policiji pridružila i žandarmerija, koja je došla sa tri autobusa i desetak džipova, a za saobraćaj je bila zatvorena i saobraćajnica koja vodi do fabrike, pa su radnici odustali od ponovnog pokušaja da udju u fabrički krug, čekajući da ih danas poseti neko od predstavnika Vlade Srbije.

Preduzeće "22 decembar" koje sada nosi naziv "Trgovina 22", prodato je sredinom 2006. godine firmi "Delta fer", u vlasništvu Milana Spasojevića, nekadašnjeg atletskog asa, za 1,6 miliona evra.

Lazić tvrdi da je preduzeće prodato po znatno nižoj ceni od realne i navodi da je vlasnik do danas prodao 11 prodavnica i pet robnih kuća širom Srbije, kao i da je za samo jednu robnu kuću dobio više od dva miliona evra.

Dok su manjinski akcionari držali preduzeće u blokadi, sud je, po tužbi rukovodstva, u nekoliko navrata donosio rešenja po kojima su manjinski akcionari i bivši radnici dužni da napuste fabričke prostorije.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.