Izvor: S media, 10.Jul.2009, 17:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
AIG priprema novu isplatu bonusa
Osiguravajuća kompanija AIG koju je vladina pomoć spasila od bankrota, priprema se da isplati milione dolara bonusa za nekoliko desetina vodećih rukovodilaca.
Nedavno je prethodna runda isplata za rukovodioce Američke međunarodne grupacije izazvala žestoke kritike u javnosti.
U izveštaju je navedeno da AIG vrši pritisak na američku vladu da odobri te isplate, u nadi da će se ovoga puta zaštititi od ponovnog besa javnosti.
Korporaciji za novu isplati >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << nije potrebna dozvola Keneta Fajnberga, kojeg je vlada prošlog meseca imenovala da nadgleda kompenzacije za vodeće rukovodioce u sedam kompanija koje su dobile veliku pomoć za spasavanje u vidu novca američkih poreskih obveznika.
Novim isplatama su, naime, obuhvaćeni bonusi zaostali iz 2008, zbog čega neki zvaničnici američkog ministarstva finansija smatraju da nisu u obavezi da u ovom slučaju daju savetodavno mišljenje, čime se ostavlja samoj kompaniji da odluči šta će da učini.
Zvaničnici AIG, koji je ranije bio najveća osiguravajuća kuća na svetu, nisu ipak radi da se usude na novu isplatu bez političke podrške vlade.
"Svaki put kada smo nekome napisali ček, to je izazvalo veliku pozornost javnosti. Želeli bismo da se osećamo ugodno i da znamo da je vlada saglasna s onim što radimo", izjavio je neimenovani zvaničnik AIG.











