Izvor: Politika, 13.Feb.2012, 18:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za štediše popust od 30 odsto za struju u februaru
BEOGRAD – Upravni odbor Elektroprivrede Srbije usvojio je danas odluku o popustu od 30 odsto na mesečni račun za električnu energiju za februar, za sve potrošače koji su ostvarili prosečnu dnevnu potrošnju struje za najmanje 15 odsto nižu od prosečne dnevne potrošnje u januaru, izjavio je danas Tanjugu generalni direktor EPS Dragomir Marković.
Marković je ukazao da je osnovni motiv za donošenje te odluke bila namera da se građani podstaknu da i dalje štede električnu >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << energiju, rekao je Marković i još jednom apelovao da se smanji potrošnja.
Predlog za popust na računima za struju za februar dao je EPS-u jedan potrošač iz Boljevca, rekao je Marković.
On je ponovio da će inicijativa predsednika Srbije Borisa Tadića o popustu od 100 odsto za socijalno najguroženije stanovništvo u Srbiji biti poštovana.
Tim popustom će, kako je istakao, biti obuhvaćeno oko 102.000 najsiromašnijih potrošačca koji će biti oslobođeni plaćanja računa za struju za februar.
Marković je poručio da je elektroenergetski sistem Srbije stabilan i da je za naredna dva-tri dana obezbeđeno dovoljno električne energije za potrošače u Srbiji.
Navodeći da radi 99 odsto proizvodnih kapaciteta EPS - a, on je objasnio da najveće probleme za tu kompaniju predstavljaju suša i mali dotoci reka, zbog čega hidrolektrane proizvode samo četvrtinu struje u odnosu na mogućnosti.
„U naredna dva-tri dana, potpuno mirni što se tiče snabdevanja građana u Srbiji”, rekao je Marković i objasnio da je, zahvaljujući ograničenju prekograničnih kapaciteta u isporukama struje na ulazu u Srbiju, za domaće potrošače obezbeđeno dovoljno struje koja nedostaje.
On je rekao da se ovih dana dnevno uvozi oko 20 miliona kilovat časova električne energije.
Marković je naveo da su ovih dana ostvarene ukupne uštede od oko 5,4 odsto, od čega oko četiri odsto zahvaljujući smanjenju rada privrede, a oko jedan odsto zahvaljujući smanjenju potrošnje građana.
Tanjug
objavljeno: 13.02.2012.
EPS: Štedišama popust od 30 odsto
Izvor: B92, 13.Feb.2012
Beograd -- Elektroprivreda Srbije (EPS) usvojila je odluku o popustu od 30 odsto za struju u februaru za štedljive potrošače...Generalni direktor Dragomir Marković je poručio da je elektronergetski sistem naše zemlje stabilan...Upravni odbor EPS-a je usvojio odluku o popustu za sve potrošače...
Niža cena za socijalno ugrožene i najracionalnije kupce
Izvor: Danas, 13.Feb.2012
Upravni odbor Elektroprivrede Srbije juče je doneo odluku o vanrednom popustu za potrošnju električne energije u februaru, i to u kategoriji „široka potrošnja - domaćinstva“.
Štedišama u Srbiji popust od 30 odsto za struju u februaru
Izvor: Capital.ba, 14.Feb.2012, 09:18
BEOGRAD, Elektroprivreda Srbije (EPS) usvojila je juče odluku o popustu od 30 odsto za struju u februaru za štedljive potrošače, a generalni direktor Dragomir Marković je poručio da je elektronergetski ..
Štedišama 30 odsto popusta za struju
Izvor: Radio 021, 14.Feb.2012
Upravni odbor Elektroprivrede Srbije usvojio je odluku o popustu od 30 odsto na račun za struju za februar za sve potrošače koji ostvare prosečnu dnevnu potrošnju za najmanje 15 odsto nižu od prosečne dnevne potrošnje u januaru, izjavio je generalni direktor EPS Dragomir Marković.






