EPS: Sve više neplaćenih računa i napada na radnike

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Avg.2014, 19:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EPS: Sve više neplaćenih računa i napada na radnike

U mestima na jugu Srbije sve je više građana koji ne plaćaju struju, ali su sve češći i napadi na radnike Elektrodistribucije zbog prinudnog isključenja, a prema rečima direktora EPS-a u Bujanovcu Zvonka Nikolića, pravila nema jer se napadi dešavaju u srpskim, albanskim i romskim naseljima.

Prema proceni nadležnih u EPS-u, na tom području se skoro polovina struje ukrade.

"Na području Bujanovca >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << otprilike imamo oko 50 odsto nedozvoljene potrošnje struje, pogotovu tokom zimskih meseci kada se građani na to odlučuju zbog grejanja", rekao je Nikolić Tanjugu.

"Kada zimi pogledate Bujanovac sa visine, videćete da se jedan ili dva odžaka dime, a svi ostali se greju na struju", slikovito objašnjava Nikolić, dodajući da je naplata potrošene energije veoma loša.

Prošle sedmice, u Velikom Trnovcu, selu u bujanovačkoj opštini, jedan meštanin napao je ekipu EPS-a koja je došla da mu isključi struju. Tom prilikom je slupao i službeno vozilo Eletrodistribucije iz Vranja.

Nikolić kaže da su napadi sve učestaliji, ali u svim sredinama.

"Našim radnicima se preti u svim naseljima i nema pravila. Ne prete samo u jednonacionalnim sredinama", kaže direktor bujanovačke Elektrodistribucije.

U Velikom Trnovcu, koji ima oko 10.000 stanovnika, meštani priznaju da ima i onih koji ne plaćaju struju, ali tvrde da su takvi manjina i da su slabog materijalnog položaja.

"Evo nas ovde petorica, svi redovno plaćamo struju i možete da vidite naše račune. Malo je onih koji ne plaćaju, a to su uglavnom siromašni koji nigde ne rade i nemaju od čega da plate", rekao je Tanjugu jedan od meštana Velikog Trnovca Nedžad Zećiri.

Prema podacima EPS-a privreda i građani Bujanovca i Preševa, na ime utrošene električne energije, duguju gotovo dve milijarde dinara.

Na području opštine Bujanovac do 1. jula 2013. do kada ih je snabdevalo PD "Jugoistok", građani i privreda duguju 872 miliona dinara, a od 1. jula 2013. godine, od kada ih snabdeva "EPS Snabdevanje", 119,3 miliona dinara.

U 2013. godini na području opštine Bujanovac podneto je 47 krivičnih prijava, a u 2014. godini - 231, sve za neovlašćenu potrošnju struje.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

EPS: Sve manje plaćaju račune, i sve više napadaju radnike

Izvor: Radio 021, 05.Avg.2014

U mestima na jugu Srbije sve je više građana koji ne plaćaju struju, ali su sve češći i napadi na radnike Elektrodistribucije zbog prinudnog isključenja...Direktora EPS-a u Bujanovcu Zvonko Nikolić rekao je da pravila nema jer se napadi dešavaju u srpskim, albanskim i romskim naseljima...Prema...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.