EPS: Remonti proizvodnih kapaciteta pri kraju, nabavka uglja

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Sep.2022, 17:50

EPS: Remonti proizvodnih kapaciteta pri kraju, nabavka uglja

Pripreme za zimsku sezonu ulaze u završnu fazu, remonti proizvodnih kapaciteta su pri kraju i nabavlja se dodatni ugalj, objavila je danas Elektroprivreda Srbije.

"Remonti proizvodnih kapaciteta su pri kraju, u toku su i projekti za poboljšanje proizvodnje uglja, a nabavljaju se i dodatne količine uglja. Pripreme za zimsku sezonu u EPS-u ulaze u završnu fazu, a ovih dana u rudarskom i termo sektoru u toku su veoma složeni poslovi", navode iz EPS-a.

Dodaje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << se da EPS već mesecima intenzivno preduzima sve neophodne mere da spremno uđe u zimski period kako bi građani i privreda imali dovoljno električne energije naredne zime.

EPS navodi da je na kolubarskom kopu "Tamnava - Zapadno polje" završeno podizanje i montaža strele balasta na "odlagaču 4".

Ističe se da se radi o jednoj od najsloženijih tehnoloških operacija u rudarstvu.

Dodaje se da sledi još nekoliko zahtevnih poslova kako bi taj odlagač ponovo bio uključen u proizvodnju do kraja ove godine.

EPD saopštava da je u TE "Nikola Tesla B" počela isporuka opreme za mlin koji je oštećen u decembru prošle godine.

"Sledi montaža ostale opreme kako bi mlin bio spreman za rad u decembru", ističe EPS.

Dodaje se da su zaposleni u TENT uradili sva potrebna geodetska merenja, a tokom remonta bloka B2 remontovan je kanal aero-smeše sa klapnama i kanal recirkulacionih gasova mlina.
Pogledaj vesti o: EPS

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.