Sil(n)i Makabi protiv Olimpijakosa

Izvor: Mondo, 24.Nov.2016, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ponos Izraela" trijumfovao na vatrenom gostovanju Olimpijakosu. Di Džej Sili odigrao briljantnu partiju i postigao 19 poena. Pobeda Žalgirisa.

"Stari" evroligaški derbi igrao se u Pireju.

Košarkaši Makabija iznenadili su domaći Olimpijakos zahvaljujući odličnom procentu šuta, kako za dva, tako i za tri poena. Grčki predstavnik je bio favorit u ovom duelu, ali čini se da ekipa iz Izraela tek dobija na timskoj hemiji >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << i da će biti sve opasnija u nastavku sezone...

Makabi je dobio prve tri četvrtine, imao i najveću prednost od "+18" na ulasku u poslednju deonicu, i Olimpijakos je "koketirao" sa njihovim čuvenim preokretima, ali je tim iz Izraela bio dovoljno pribran u poslednjih deset minuta za treću uzastopnu pobedu u Evroligi.

OLIMPIJAKOS – MAKABI 73:80 (20:24, 17:20, 12:21, 24:15)

Već u prvoj četvrtini Makabi je otišao na dvocifrenu prednost, a ona se konstantno povećevala kako je vreme prolazilo. Kada je bilo "opasno", ubrzali su Gaudlok i Vims i nisu dozvolili iznenađenje.

Na sve to se nadovezao loš šut za tri poena Olimpijakosa (6/32), dok je Makabi bio precizniji (8/20), a taj procenat je još bio bolji pre poslednje četvrtine.

Prednjačio je Di Džej Sili sa 19 poena (5/8 za tri), Devin Smit je imao "dabl-dabl" učinak od 10 poena i 10 skokova, Kolton Verson je imao 14 poena i 8 skokova, a Soni Vims 12 uz 6 uhvaćenih lopti. Kod domaćih se istakao, ali tek u finišu, Met Lodžeski sa 15, dok je Vasilis Spanulis imao 14.

Sada obe ekipe imaju učinak od pet pobeda i četiri poraza.

NEOČEKIVANA POBEDA ŽALGIRISA PROTIV BAMBERGA

Košarkaši Bamberga su u prvih osam kola Evrolige, i kada su gubili, svakome bili ravnopravan protivnik. Međutim, na gostovanju u Litvaniji doživeli su najteži poraz u dosadašnjem delu ovog takmičenja.

Domaći Žalgiris je bio više nego ubedljiv: 86-72 (18:22, 29:17, 24:16, 15:17).

Bamberg je odlično otvorio utakmicu, ali raspoloženi Žalgiris je u drugoj četvrtini došao do dvocifrene prednosti, nastavio da je "nadograđuje" u trećoj deonici kada su otišli i na maksimalnih "+18", da bi u završnici bili hladne glave i mirno su priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji pojedinac utakmice bio je Paulijus Jankunas sa 23 poena i 9 skokova, dok je odličan bio i Kevin Pengos sa 19 poena i 6 asistencija. Kod gostiju je Danijel Tajs imao 15, a Janis Strelnijeks 14 poena

Panatinaikos – Darušafaka (21.00)

TABELA: CSKA 7-1, Real Madrid 6-2, Baskonija 5-3, Darušafaka 5-3, Fenerbahče 5-3, Makabi 5-4, Olimpijakos 5-4, PAO 4-4, Armani 4-4, Barselona 4-4, Crvena zvezda 4-5, Efes 4-5, Žalgiris 3-6, UNIKS 2-6, Galatasaraj 2-6, Bamberg 2-7.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.