Izvor: Nezavisne Novine, 17.Jul.2015, 22:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počela proslava 70. rođendana princa Aleksandra Karađorđevića
BEOGRAD - Proslava 70. rođendana princa Aleksandra Karađorđevića otpočela je večeras u Belom dvoru u Beogradu, večerom i prijemom za visoke zvanice iz inostranstva.
Kako je saopštio Beli dvor, svečanosti su prisustvovali kralj Gustav XVI i kraljica Silvija od Švedske, princ Rad Bin Zajed i princeza Majda Bin Zajed od Jordana, princ Ludvig i princeza Marijana od Badena, princ Aga Kan Amin, princeza Ira od >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Furstenberga, princ Nikola (najstariji sin kraljevića Tomislava) i lord i lejdi Goldsmit.
Zvanice su u Belom dvoru dočekali princ Aleksandar i princeza Katarina, uz muzičku pratnju "Kraljevskih gudača svetog Đorđa", orkestra koji radi pod pokroviteljstvom princa Filipa.
U umjetničkom programu su nastupili dečiji hor "Čarolija" i Akademsko kulturno-umjetničko društvo "Lola", koje je predstavilo splet srpskih tradicionalnih narodnih igara.
Kako je najavljeno, princ Aleksandar i princeza Katarina odvešće sutra pomenute visoke zvanice, ali i princa Alberta od Monaka, na krstarenje beogradskim rijekama.
Svečanoj večeri u Belom dvoru sutra će, kako je najavljeno, prisustvovati i car Simeon II i carica Margarita od Bugarske, kraljica majka Sofija od Španije, princeza Irena od Grčke i princ Pjer i princeza Silvija d'Arenberg, kao i članovi Vlade Srbije, crkveni velikodostojnici i istaknuti predstavnici javnog i kulturnog života Srbije.
Nastavak na Nezavisne Novine...
PROSLAVA ROĐENDANA PRINCA ALEKSANDRA Kraljevska elita stigla privatnim avionima
Izvor: Blic, 18.Jul.2015, 08:17
Predstavnici kraljevskih porodica počeli su juče da sleću privatnim avionima u Beograd kako bi uveličali proslavu 70. rođendana princa Aleksandra Karađorđevića...Uzorni domaćini: Princeza Katarina i princ Aleksandar..Na surčinski aerodrom sleteli su juče švedski kralj Gustav sa kraljicom...







