Elizabeta II kupila svoje „dijamantske“ portrete

Izvor: Vostok.rs, 26.Sep.2012, 12:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Elizabeta II kupila svoje „dijamantske“ portrete

26.09.2012. -

Kraljica Velike Britanije Elizabeta II je kupila na tržištu savremene umetnosti 4 svoja portreta, koja je uradio Endi Vorhol. Oni će biti uvršteni u izložbu eksponata Vindzorske palate, koja će se otvoriti 23. novembra u čast 60 godina kraljičine vladavine.

Slike bujnog kolorita su pokrivene izmrvljenim staklom, pa se zato i čini da sijaju dijamanti.

Radeći nad toj seriji portreta Vorhol se orijentisao na kraljičinu fotografiju iz 1975. Koliko je dvor platio za portrete ostaje tajna.

Izvor: Golos Rossii, © Kollaž: «Golos Rossii»    

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.