Ðorđević: U narednom periodu veći priliv migranata

Izvor: BKTV News, 29.Jan.2017, 16:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ðorđević: U narednom periodu veći priliv migranata

Ministar odbrane Zoran Ðorđević izjavio je danas da je priliv migranata u ovim trenucima mali, zbog vremenskih uslova, ali da se u narednom periodu očekuje da ih bude više.

On je, prilikom obilaska Privremenog prihvatnog centra za migrante u Obrenovcu, naglasio da je vojska spremna da spreči svakog ko na nelegalan način pokušva da uđe u zemlju.

Prema njegovim rečima, Ministarstvo odbrane indirektno radi kada su migranti u pitanju i u narednom periodu, kakvi >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << god bili izazovi pred vojskom, ona će biti spremna i građani Srbije mogu da budu spokojni.

Ðorđević je kazao i da stotinak migranata dnevno pokušava da ilegalno uđe u Srbiju i da su to uglavnom isti ljudi koji na različitim mestima pokušavaju da dođu najčešće do Beograda, a vrlo mali broj njih prođe.

U obilasku prihvatnog centra za migrante, zajedno sa Ðorđevićem, bili su ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović, ministar rada Aleksandar Vulin, šef UNHCR u Srbiji Hans Fridrih Šoder i predsednik opštine Obrenovac Miroslav Čučković.

Nastavak na BKTV News...



Povezane vesti

Srbiji preti veći priliv migranata, vojska spremna

Izvor: Mondo, 29.Jan.2017

Ministar odbrane Zoran Ðorđević izjavio je danas da je priliv migranata u ovim trenucima mali, zbog vremenskih uslova, ali da se u narednom periodu očekuje da ih bude više...Foto: Tanjug, Tanja Valič..On je, prilikom obilaska Privremenog prihvatnog centra za migrante u Obrenovcu, naglasio da je...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.