Vulin najavio: Ovaj porez se ukida u Srbiji!

Izvor: BKTV News, 29.Jan.2017, 17:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vulin najavio: Ovaj porez se ukida u Srbiji!

Na ovaj način bi se svima pomoglo!

Porez na donacije i humanitarnu pomoć u Srbiji trebalo bi da bude ukinut ove godine, potvrdio je danas ministar za rad, zaošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin.

On je Tanjugu, prilikom obilaska privremenog prihvatnog centra za migrante u Obrenovcu, rekao da to nije lak posao, ali da očekuje podršku Ministarstva finansija i svih nadležnih da se to uradi.

"Siguran sam da ćemo uspeti da olakšamo uslove >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << rada za naše donatore. Ministarstvo rada je pokrenulo tu inicijativu i sa Ministarstvom finansija razgovaramo o tome kako da podstaknemo donatorstvo, umesto da ga kažnjavamo naplatom poreza i poreza na dodatu vrednost (PDV)", kazao je Vulin.

Prema njegovim rečima, nije u redu da kompanije koje su obezbedile poklone i donacije za ugrožne kategorije stanovništva plaćaju porez i PDV kao da su ih prodale na tržštu.

"Na taj način bi se uštedelo u državi i pomoglo privatnom sektoru da bude socijalno odgovoran", rekao je Vulin.

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.