Izvor: BKTV News, 21.Sep.2018, 17:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić i Radojičić obišli dečju kliniku „Tiršova”
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, gradonačelnik Beograda prof. dr Zoran Radojičić i ministar zdravlja dr Zlatibor Lončar obišli su danas renoviran deo Univerzitetske dečje klinike „Tiršova".
Njih je ugostio dr Siniša Dučić, direktor ove ustanove. Na ovom objektu renovirana je fasada i nabavljena savremena oprema za svih 20 odeljenja, a 1. oktobra počinje renoviranje ambulanti, u vrednosti od 160 miliona dinara, posredstvom Kancelarije za upravljanje javnim ulaganjima >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << Vlade RS.
"Srećan sam danas u dečjoj klinici, jer ona izgleda mnogo lepše i uređenije. Vlada Srbije uložila je oko 7,5 miliona evra u renoviranje ovog objekta i kupovinu opreme. Potrebno je još milion i po. Do sada je najveći deo potrošen u nove istrumente, magnetnu rezonancu, angio-salu i pokretne rendgen urađaje", rekao je Vučić.
Prema rečima predsednika Srbije, Vlada je krenula sa velikim promenama u zdravstvu.
"Doneli smo odluku da krenemo u izgradnju „Tiršove 2”. Ova klinika će biti izgrađena do 2022. godine i nalaziće se u Deligradskoj ulici. Za četiri godine imaćemo potpuno drugačije, humanije uslove za decu i majke. To neće biti samo klinika za mališane iz Beograda, već i za decu iz Srbije i regiona. Sa najpoznatijim kompanijama u oktobru počećemo da radimo studiju izvodljivosti i procena je da će nas izgradnja nove klinike koštati oko 54 miliona evra", naglasio je Vučić, najavivši da država planira da izmesti GAK „Narodni front“, jer želi da deca i majke imaju još bolje uslove.
On je najavio da će se pozitivno rešiti pitanje Infektivne klinike i Onkologije, a postoji mogućnost da se ti objekti zidaju na Bežanijskoj kosi, gde ima slobodnih placeva. Prema njegovim rečima, ta lokacija je bolja, jer će klinike pacijentima biti dostupnije zbog blizine auto-puta. Projekte za te ustanove će se uzeti od najrazvijenih zemalja, koje su već takve klinike izgradile.
Obraćajući se novinarima, predsednik Vučić je obećao da će se uskoro povećati plate zaposlenima u zdravstvu. Namera je da se podstakne medicinsko osoblje da ostane u državi, ali i da se motivišu mladi da se školuju za ovaj humani posao.
Medijima su potom predstavljeni rezultati renoviranja i opremanja Univerzitetske dečje klinike „Tiršova". Do sada je uloženo više od 900 miliona dinara. Za potrebe lečenja najmlađih nabavljen je najmoderniji aparat za magnetnu rezonancu, koji je u oktobru 2017. godine pušten u rad, kao i više od 100 aparata druge medicinske opreme, koja je isporučena i instalirana. Vrednost ove opreme je više od 685 miliona dinara.
Prilikom rekonstrukcije zgrade, u aprilu 2018. godine završena je obnova fasade, stolarije i terasa vredna 60 miliona dinara. U narednom periodu počeće radovi na obnovi enterijera, hirurških, pedijatrijskih i hematoloških ambulanti, u vrednosti od 157 miliona dinara.
Radojičić: U "Tiršovoj 2" novi koncept za lečenje dece
Izvor: N1 televizija, 22.Sep.2018, 10:50
Ideja o "Tiršovoj 2" započeta je još pre četiri godine i na njenoj realizaciji radili su zajednički predsednik Aleksandar Vučić, ministar Zlatibor Lončar, Vlada Srbije, lekari i osoblje iz Tiršove i danas je trenutak kada smo veoma blizu realizaciji ovog projekta, rekao je gradonačelnik Beograda...









