VANREDNO STANJE U NOVOM PAZARU, POPLAVE UGROZILE HILJADE KUĆA

Izvor: Kurir, 24.Maj.2011, 02:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VANREDNO STANJE U NOVOM PAZARU, POPLAVE UGROZILE HILJADE KUĆA

NOVI PAZAR - Veliko nevremene praćeno kišom, koje je trajalo gotovo dva sata, dovelo je do izlivanja reka Jošanice i Trnavice, što je u Novom Pazaru ugrozilo više od hiljadu kuća, izjavio je zamenik gradonačelnika Vujica Tiosavljević.

Tiosavljević je rekao da je pričinjena velika materijalna šteta, jer je, osim kuća, oštećena kompletna infrastruktura, pa taj deo grada nema ni vode ni struje. Voda je odnela pet - šest mostova i nekoliko automobila, a ekipe gradske uprave >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i policije su na terenu i pokušavaju da pomognu ugroženom stanovništvu, kazao je on.

Na terenu je i vojska, a građani su zamoljeni da se angažuju i pomognu jedni drugima, rekao je Tiosavljević.

Na delu teritorije grada Novog Pazara u ponedeljak veče je proglašeno vanredno stanje zbog poplave koja je ugrozila više stotina kuća, rekao je novinarima u ime kriznog štaba Hajrudin Hajrović.

On je kazao da, na sreću, povređenih nema, a da je ugrožen veoma gusto naseljen deo grada.

Hajrović je istakao da vodostaj do sada prilično opao što je, kako je rekao, olakašalo situaciju ugroženom stanovnistvu.

Prema njegovim rečima, naneta je neprocenjiva materijalna šteta, koju u ovom trenutku nije moguće sagledati.

On je rekao da su u pomoć pristigli vojska i pripadnici Sektora za vanredne situacije MUP-a i svi zajedno pokušavaju da u ovom momentu pronađu način da odgovore izazovu i zbrinu najugroženije.

Sutra će započeti otklanjanje štete od ove nepogode koja se ne pamti u novopazarskom kraju, rekao je Hajrović.

Prema njegovim rečima, građani su solidarni, i razmatra se mogućnost da pojedine porodice budu izmeštene u neki od ponuđenih gradskih hotela ili u objekte vojne kasarne.

Pomoć je, kazao je on, ponudio i Crveni krst.

Hajrović je najavio da će gradska uprava obratiti za pomoć Republici Srbiji, jer, kako je rekao, Novi Pazar je u procesu konstituisanja jedinice za vanredne situacije opšte i specijalne namene.

Velika šteta u Ljigu i okolini

Veliko nevreme, koje je pogodilo opštinu Ljig, pričinilo je veliku štetu u toj varoši i okolnim selima, rečeno je agenciji Beta u opštinskoj upravi.

U sinoćnjem nevremenu poplavljeno je 18 kuća i pomoćnih objekata u Ljigu, a štetu su pretrpeli usevi i plastenici, kao i putevi u nekoliko sela, koje su odnele bujice i nadošli potoci.

Seljaci iz Kozelja, Babajića i Veliševaca tokom dana dolazili su pešice do ljiške opštine kako bi prijavili štete jer "puteva jednostavno nema" u delovima tih sela. Opštinske komisije za procenu štete su od jutros na terenu gde rade svoj posao, a prvi podaci znaće se za dva dana.

Građevinska operativa opštinskih javnih preduzeća nastoji da što brže otkloni posledice velikog nevremena kako bi život u Ljigu i pojedinim selima bio što pre normalizovan. Prema podacima Meteorološke stanice u Valjevu sinoć je za dva i po sata palo 29 litara kiše po kvadratnom metru.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.