VANREDNE MERE Jagodina paralisana snegom

Izvor: Blic, 05.Jan.2016, 11:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VANREDNE MERE Jagodina paralisana snegom

Zbog velikih padavina tokom noći koje su formirale snežni pokrivač od 40 do 50 santimetra, kao i problema na putevima, u Jagodini je proglašena vanredna situacija i u toku je zasedanje Štaba, potvrdio je zamenik direktora Direkcije za izgradnju Aleksandar Milenković.

Najveći problemi su na seoskim putevima Šantarovac –Lukar, Deonica-Kalenić i put prema Štiplju, gde je sneg na putu debljine i do 20 centimetra.

Teška situacija i u Svrljigu

- Putari >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rade od 5 sati jutros i rasčišćavaju puteve prvog i drugog prioriteta u gradu, posle toga sele na kritične deonice. Radimo sa četiri teške mašine i dva kamiona. Očekujemo odluke Štaba za dalja postupanja, rekao je on.

Glavna ulica u tom gradu je rasčišćena, dok su sporedne u ,,debelom“ snegu. Prema izveštaju predsednika opštine Paraćin Saše paunovića tokom noći neprohodan je bio put Gornja Mutnica - Izvor, a otežan saobraćaj na putevima Mirilovac - Lebina, Plana - Skorica, Ratare - Sikirica, Plana - Golubovac i ne preporučuje se korišćenje ovih putnih pravaca.

- Reč je o lokalnim putnim pravcima manjeg prioriteta koje bi ekipe trebalo da očiste nešto kasnije. Davidovac - Popovac je trenutno prohodan, očistio JKP u povratku iz gornjih sela, ovaj put održavaju državne službe. Sneg i dalje pada uz vetar koji duva i očekuju se padavine i narednih dana, stoji u njegovom izveštaju.

U ostalim gradovima u Pomoravlju nema problema zbog novog snežnog pokrivača. Saobraćaj na autoputu se obavljao usporeno zbog snega na kolovozu.

Štab demantuje direktora

Načelnik Štaba za vanredne situacije u Jagodini Srba Đurđević izjavio je da su od jutros angažovana sve raspoložive mašine i ljudstvo u čišćenju snega na gradskom i seoskom području, ali da nije proglašena vanredna situacija. On je demantovao jutrošnju izjavu zamenika direktora Direkcije za izgradnju Aleksandra Milenkovića koji je rekao da je uvedena vanredna situacija.

-Na sednici Štaba za vanredne situacije odlučeno je da se od privatnika i javnih preduzeća sa teritorije grada zatraži angažovanje mašina u čišćenju snega, koji je protekle noći formirao snežni pokrivač od 40 do 50 santimetara. Na ulicama i lokanim putevima je trenutno 20 mašina koje čiste sneg sa kolovoza i 15 kamiona koji odnose sneg. Do kraja dana rešićemo sve probleme sa snegom u Jagodini, rekao je načelnik Đurđević.
Pogledaj vesti o: Jagodina

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Vanredna situacija u Jagodini! FOTO

Izvor: Mondo, 05.Jan.2016

Zbog velikih padavina tokom noći koje su formirale snežni pokrivač od 40 do 50 centimetara i problema na putevima, u Jagodini je proglašena vanredna situacija...Foto: TANJUG/ DUSAN ANICIC..U toku je zasedanje Štaba za vanredne situacije, potvrdio je zamenik direktora Direkcije za izgradnju Aleksandar...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.