Izvor: Mondo, 01.Apr.2018, 18:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Užas kod Niša: Na mladića pala kašika bagera
Dvadesetšestogodišnji Aleksandar M. teško je povređen u subotu dok je radio u kamenolomu, kada je na njega pala kašika koja se otkačila s bagera.
Foto: MONDO/Predrag Vujić
Sa povredama opasnim po život, mladić je hitno prebačen najpre u Pirotsku bolnicu, a zatim u Urgentni centar u Nišu, gde je sinoć imao dve komplikovane operacije, pišu "Večernje novosti".
Dežurni lekar Bojan Marjanović rekao je da je povređeni Aleksandar u stabilnom stanju, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << ali i da je zbog veoma teških povreda i dalje životno ugrožen.
Nesreća u Sevojnu: Užareni liv opekao radnika
"Pacijent je u naš Urgentni centar stigao u subotu u večernjim satima sa više teških povreda i preloma karlice, ekstremiteta i glave i bio je životno ugrožen. Odmah je zbrinut i posle preduzetih hiruruških intervencija u stabilnom je, ali i dalje u kritičnom stanju. Nadamo se da će njegov mlad i jak organizam prebroditi sve i oporaviti se", rekao nam je dr Marjanović.
Aleksandar je, kako saznajemo, povređen dok je radio u kamenolomu nadomak Niša, kada se sa bagera koji je prolazio pored njega, sa podignute dizalice otkačila kašika za utovar teška nekoliko stotina kilograma i pala pravo na njega.





